Güzellik

Ombre ne demek ve ombre saç çeşitleri nelerdir? En hoş ve en yeni ombre modelleri 2021

2007 yılında hayatımıza girdiğinden beri saç trendlerindeki sarsılmaz tahtını kaybetmeyen ombre saçlarında radikal değişiklik yapmak …

2007 yılında hayatımıza girdiğinden beri saç trendlerindeki sarsılmaz tahtını kaybetmeyen ombre saçlarında radikal değişiklik yapmak istemeyenler için adeta kesin tahlil. Saçlarınız güneşten açıldığında oluşan tonları seviyorsanız kesinlikle ombre saç modellerini deneyebilirsiniz. Pekala Ombre ne demek ve ombre saç çeşitleri nelerdir? En hoş ve en yeni ombre modelleri neler? İşte sorunun cevabı:

Ombre saç, gölgeli saç modeli demektir. Fakat yurtdışında ombre saç modeli denildiğinde yalnızca saçların ucunun boyanma süreci akla gelmektedir. Saçların ucunun açık ya da koyu renge boyanmış haline ombre saç modeli denilmektedir. Ülkemizde ise bu süreç uzun vakitten beri yapılmaktadır. Her ombre saç modeli tıpkı olacak diye bir kural yoktur. Her kuaförün el personelliği farklı olduğu için farklı ombre saç modelleri ortaya çıkmaktadır. Bazı ombre saç modellerinde tabanlara çok ince balyajlar atılıyor. Atılan bu balyajlar sayesinde uçlara yanlışsız daha keskin bir geçiş sağlamasını engelliyor. Bu da ombre saç modelinin daha doğal olmasını sağlıyor. 2000li yılların başında epeyce yaygın olan ombre saç modeli doğal olarak saç uçlarının güneşten yahut boya ile açılması ile oluşmuştur. 

OMBRE SAÇ KİMLERE UYGULANABİLİR?

Ombre, saçlarında doğal görünümlü ışıltılar ve ton geçişleri oluşturmak isteyen herkes için uygun bir seçenek olabilir. Lakin saçlarınız süreç öncesinde çok yıpranmışsa ombre tekniğini denemeyi bir müddetliğine erteleyebilirsiniz. Süreç esnasında saç tellerinize boya ve krepe uygulanması, hâlihazırda yıpranmış olan saçlarınıza ziyan verebilir. Ombre süreci öncesinde saçlarınıza nemlendirici bir bakım rutini uygulayabilirsiniz. 

OMBRE SAÇ ÇEŞİTLERİ NELER?

Aykırı Ombre: Klasik ombre tekniği, saç tabanlarından uçlarına gerçek açılan bir ton geçişi yaratmayı emeller. Zıt ombre tekniğinde ise saç uçlarından üst çıktıkça yoğunlaşan bir ton geçişi kelam bahsidir. Karşıt ombre süreci esnasında saç tabanlarına balyaj uygulanır. Bilhassa gri, platin sarısı, pembe, yeşil ve mavi üzere besbelli tonlar, bu teknikte sıklıkla kullanılır.

Keskin ombre: Çok koyu saç renklerinde kullanılan ve direk olarak en tezat rengin başlamasına denir.( aşağıda örneğini bulabilirsiniz.) Kömür siyahından platin sarıya ortada yumuşatmadan geçilmesi üzere..

Yumuşak ombre: Orta saç tonlarının birbirine yumuşatarak geçilmesiyle yapılan ombre çeşididir.

Doğal ombre: Şayet sarışın ya da açık kahverengi/ kumral saçlara sahipseniz saç tonunuzun bir kaç ton açığının saç uçlarına uygulanmasıdır. Doğal bir görünümü vardır.( aşağıda örneğini bulabilirsiniz)

Renkli ombre: Sarı/ açık kahve tonları dışında saç uçlarına atılan farklı ve yaratıcı görünen ombrelerdir. Bu renkler kırmızı, kızıl, yeşil, pembe, mor, beyaz, gri, turuncu vb… olabilir. ( aşağıda örneğini bulabilirsiniz)

EN HOŞ VE EN YENİ OMBRE SAÇ MODELLERİ

1 Comment
  1. ombre hakkında bilmediklerime sizin sayfanızda ulaştım güzel bilgiler için teşekkürler.

    Ombre ne demek ve ombre saç çeşitleri nelerdir? En hoş ve en yeni ombre modelleri 2021

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Şunlar da hoşunuza gidebilir