Anne Çocuk Haberleri

Ultrasonda bebeğin cinsiyetini göstermemesi! Kız ve erkek bebek ultrasonda nasıl görünür?

Anne karnındaki bebeğin bacaklarıyla kendini kapatması ve cinsel organının gözükmesine müsaade vermemesi cinsiyetini kesin biçimde ortaya …

Anne karnındaki bebeğin bacaklarıyla kendini kapatması ve cinsel organının gözükmesine müsaade vermemesi cinsiyetini kesin biçimde ortaya çıkmasını engellemektedir. Pekala birtakım data ve deneyimlere nazaran ultrasonda kız ve erkek bebek belirtileri neler? Ultrasonda cinsiyet yanılması neden olur? Anne karnında kız ve erkek bebek duruşu…

Anne karnındaki bir bebeğin cinsiyetini öğrenmek için hamileliğin 14. haftasını beklemek gerekse de bebeğin cinsiyeti aslından hamileliğin birinci gününden itibaren aşikardır. Ama bunu bizlerin de görebilmesi için bebeğin aşikâr bir boyuta gelip ultrasondan kendini göstermesi gerekir. Anne ve baba adaylarının heyecanla bekledikleri ultrason denetiminde bebeğin duruş konumu değerli olmakla bir arada jinekolog deneyimi ve ultrason aletinin kalitesi de tesirlidir. Ultrason denetimi gelemden evvel konutta uygulanabilecek eski yol kimi prosedürlerle de cinsiyet kesin olmamakla birlikte tespit edilebilmektedir. Halk ortasında yaygın inanışa nazaran karnın sivri durması, sivilcelerin artması, ekşi ve tuzlu besinler aşerme üzere durumlar erkek bebek cinsiyetine yorulabiliyor iken mide bulantısının fazla olması, karnın top üzere yuvarlak olması ve tatlı aşerme kız bebek cinsiyeti olarak algılanmasına yol açar. En kesin sonuç ise hamileliğin 20. haftasında net halde gözükmektedir. Pekala bebek cinsiyetini saklarsa o vakit ne olur?

ULTRASONDA BEBEĞİN CİNSİYETİ YANILTIR MI?

Ultrason denetiminde bebeğin cinsiyeti belirlenirken anne rahmindeki bebeğin bacak ortasına bakılarak erkek ya da kız Genital organ olması cinsiyetin tespit edilmesinde tesirlidir. Birtakım hamileliklerde cinsiyet tahsili olacağı vakit ufak şanssızlıklar yaşanabilmektedir. Bebeğin anne karnındaki duruşu, ultrason denetimi sırasında uygun olmadığından bebeğin cinsiyetinin açığa çıkması hamileliğin 7.-8. ayına kadar bile uzayabilmektedir. Bazen de evvelki ay ile sonraki aydaki yapılan ultrason incelemelerinde cinsiyet değişikliği yaşanabilmektedir.

Bu durum birçok vakit erkek bebeğin penisinin görülmemesi ile ortaya çıkar. Lakin kız bebeklerde cinsiyet yanılması daha çok olur zira penis görülmediği vakit bebeğin kız olduğuna dair çıkarım yapılabilir. Ultrason haricinde amniyosentez testi, kordosentez üzere teknikler sonucunda yapılan kromozomal incelemelerde bebeğin cinsiyeti kesin belirli olmaktadır.

ANNE KARNINDA KIZ VE ERKEK BEBEK BELİRTİLERİ:

Halk ortasında yaygın görüşlere nazaran, bebeğin içinde bulunduğu karın pozisyonu bebeğin cinsiyeti ile ilgili tüyolar verebilmektedir. Şayet karnınızın başka gebelere nazaran daha aşağıda olduğunu düşünüyorsanız erkek bebek taşıyor olabilirsiniz. Birtakım hamilelik deneyimlerine baktığımızda erkek bebek hareketlerinin sağda hissedildiğine yönelik olduğu bilinir hatta hareketleri bile daha çok sağdan hissedildiğine yönelik rivayetler vardır.

Bilimselliği kanıtlanmamış bir bilgi olan fakat kimi vakit hakikat da çıkabilen ultrason denetiminde bebeğin alt çenesi yuvarlak, başı konik olarak görülüyorsa kız, eğik bir alın ve kare bir çene tipi varsa bebek erkektir.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Şunlar da hoşunuza gidebilir