Anne Çocuk Haberleri

Hamilelikte tüylenme azalır mı? Hamilelikte göbek tüylenmesi

Günlük hayatta bayanlar için kurtarıcı bir uygulama olan lazer epilasyon hamilelikte tüylenme probleminden kurtulmak isteyen bayanların aradığı …

Günlük hayatta bayanlar için kurtarıcı bir uygulama olan lazer epilasyon hamilelikte tüylenme probleminden kurtulmak isteyen bayanların aradığı birinci çarelerdendir. Hamilelikte artış gösteren tüylenmenin ne vakit azalacağı ile ilgili bilgileri sizlere derledik. Pekala hamilelikte kıllanma ne vakit dökülür?

Hoşluğu ve bakımı için saatlerce ayna karşısında kalan bayanların hem kendilerine hem de eşlerine ya da yakınlarına beğenilen görünmeleri için uyguladığı çeşit çeşit maskeler, bakım kürleri ve peelingler direkt olarak cilde temas edeceği için hamilelikte ekstra dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Hormonal farklılıklardan ötürü bedende oluşan tüylenme sorunu birden fazla vakit karın, bacak, göğüs ucu ve yüzde kendini muhakkak eder.  Bilhassa de ‘Linea Nigra’ etrafı dediğimiz karın çizgisinin olduğu yerde görülen tüylenmeyi başına takan anne adayları bu bölgelerdeki tüylenmeden kurtulmak isteyebilir. Hamileliğin vermiş olduğu bu psikoloji ile bir an önce kurtulmak için lazer uygulaması yapılması istenebilir. Pekala hamilelikte tüyler ne vakitten sonra dökülür? İşte cevabı:

  • Hamilelik periyodunda göze daha fazla batıp rahatsızlık hissi uyandıran tüylenmeler bir vakit sonra tabiatıyla dökülecektir.
     
  • Tabipler hamilelik devrinde lazer epilasyon uygulamalarını ziyanlı olduğu için değil kılın yapısını güçlendireceği için önermiyor.

HAMİLELİKTE TÜYLENME! DOĞUM SONRASI TÜYLER DÖKÜLÜR MÜ?

Bebeğe rastgele bir ziyanı olduğu için değil hamilelikte kılların yapısı çok değiştiği için doğumdan sonra o kıllar dökülme evresine girecek ve bundan ötürü da lazer uygulaması önerilmemektedir. Hamilelikte görülen tüylenmeden lazer ile kurtulmak isteyenler yarardan çok ziyan görebilir.

Nedeni ise ince kılların bile yapısının güçlenip daha da gürleşebileceğidir. O nedenle doğumdan sonraki kırkınız çıktıktan sonra lazer yaptırmanız daha uygun olacaktır.

HAMİLELİKTE İSTENMEYEN TÜYLERDEN KURTULMANIN YOLU

Hoşluğa gölge düşüren istenmeyen tüylerden kurtulmak için bilinen birçok metot vardır. Sizde istenmeyen tüy probleminden doğal yollar ile kurtulmak istiyorsanız bu haber tam size göre! Rus bayanlarının daima uyguladığı bu metot sayesinde vakitle kıl kökleriniz zayıflayacak ve bir daha çıkmayacak.

İşte Rus bayanlarının istenmeyen tüylerinden kurtulmak için uyguladıkları ceviz kabuğu kürü:

MATERYALLER: Ceviz kabuğu, su

UYGULANIŞI: Ceviz kabuklarını küle dönüşene kadar yakın ve oluşan külleri soğuması için biraz bekletin. Küller soğuduktan sonra bir kabın içerisine alın ve su ekleyerek krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Krem kıvamına gelen külleri 12 saat boyunca bekletin. Daha sonra külleri, istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye sürün ve yarım saat kadar bekletip sıcak su ile durulayın.

Günde 3 sefer kullanacağınız bu karışım, çok geçmeden kıl köklerinizi zayıflatarak istenmeyen tüy probleminizi ortadan kaldıracaktır. 

NOT: Tüylü olan bölgeye uygulandığı vakit daha düzgün sonuç verecektir.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Şunlar da hoşunuza gidebilir