Yemek Haberleri

Yoğurtla yapılan en kolay yemek ve hamur işi tanımları

Hazırlanan hamur işi tanımları yumuşacık ve daima taze kalsın diye kimi teknik teknikler kullanılır. Bunlardan biri de yoğurttur. Eklendiği …

Hazırlanan hamur işi tanımları yumuşacık ve daima taze kalsın diye kimi teknik teknikler kullanılır. Bunlardan biri de yoğurttur. Eklendiği tarife başka bir lezzet ve pofuduk olmasını sağlayan yoğurt ile hazırlanan tüm tanımları sizler için listeledik. Gelin birlikte inceleyelim:

En kıymetli kalsiyum kaynaklarından biri olan yoğurt,  laktik asit fermantasyonu sonucunda elde edilen ve canlı laktik asit bakterileri içeren fermente bir süt eseridir. Sofraların vazgeçilmez lezzeti olan yoğurt, 6000 yıllık bir geçmişi vardır. Güçlü bir bağırsak antiseptiği olması nedeniyle çokça tüketilmesi gerektiğini uzmanlar, protein, vitamin ve mineral bakımından da zengindir. Gün içinde tüketilen bir kase mesken yoğurdu bireyleri şeker hastalığına ( diyabete) yakalanma riskinden değerli ölçüde korumaktadır. Türk mutfağının da vazgeçilmezi olan yoğurt ile  birbirinden enfes tarifler hazırlayabilirsiniz. Nasıl mı? İşte yoğurtla yapılan tarifler:

YOĞURTLU BÖREK

Çayla birlikte tüketilen börek tanımlarına bir yenisini daha ekleyemeye ne dersiniz? Üretimi yalnızca 10 dakikanızı alacak olan yoğurtlu, hem yumuşacık hem de doyurucu bir börek tanımını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Tadı enfes olan yoğurtlu börek tanımını kesinlikle denemelisiniz.

YOĞURT ÇORBASI

Anadolu topraklarında sıkça yapılan yoğurt çorbası, ekseriyetle tarlada çalıştıktan sonra tüm yorgunluğu, açlığı bastıran harika bir lezzet. Üretimi kolay olan yoğurt çorbasının tanımını sizlerle paylaşıyoruz. Bu akşam yemekte hangi çorbayı pişirsem diye düşünenlere özel enfes yoğurt çorbasının tanımı haberimizin ayrıntılarında bulabilirsiniz.

YOĞURT TATLISI

Pratik fakat sunumu şık bir tatlı tanımı arıyorsanız yoğurt tatlısı tam size nazaran. Hem az gereçli olması hem de pratikliğiyle severek yapabileceğiniz yoğurt tatlısı birinci bakışta revaniyi andırıyor. Lakin bu tanım yoğurtla yapılıyor. Çayın yanında mükemmel ahengi yakalayacak yoğurt tatlısının tanımı yazımızda.

YOĞURTLU KALBURABASTI 

Yoğurtlu kalburabastı, çay saatleri için yapabileceğiniz pratik bir tatlı. Yüzyıllardır Türk mutfağında yapılan kalburabastının yoğurtla yapılan enfes yoğurtlu kalburabastı tanımı haberimizin ayrıntılarında.

YOĞURTLU POĞAÇA

Çay saatlerinde hem karnınızı doyuracak hem de tadına doyum olmayacak lezzetli bir poğaça hazırlamak ister misiniz? Yoğurtla yapılan tarifler her vakit yumuşak ve pofuduk olur.Yapımı hayli kolay yoğurtlu poğaçanın tanımını öğrenmek için yazımıza göz atabilirsiniz.

YOĞURTLU KURABİYE

Hem imali çok pratik hem de tadına doyum olmayacak yoğurtlu kurabiye, çay saatlerinizin vazgeçilmez lezzeti olacak. Klasik tanımların dışında olan yoğurtlu kurabiye pastane kurabiye tanımlarının birebiri olacak.

YOĞURTLU KEK

Yumuşacık tam kıvamında tam yedikçe yediren bir kek hazırlamak istiyorsanız bu tanım tam size nazaran. Çay saatlerinde severek tüketeceğiniz yoğurtlu kek adeta vazgeçilmeziniz olacak. Tadı damaklarda kalacak olan yoğurtlu kek annelerimizin yaptığı tanımlardan biri.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Şunlar da hoşunuza gidebilir