Asgul Kadın

MSÜ imtihan giriş dokümanı yayınlandı mı? İşte imtihan yeri sorgulama sayfası

MSÜ imtihan yerleri aşikâr oldu mu, nasıl öğrenilir, adaylar tarafından internette araştırılıyor. Çünkü, 23 Şubat 2021’de tamamlanan …

MSÜ imtihan yerleri aşikâr oldu mu, nasıl öğrenilir, adaylar tarafından internette araştırılıyor. Çünkü, 23 Şubat 2021’de tamamlanan müracaatların akabinde geçen 1 ayda imtihan giriş evrakına ait bir açıklama yapılmadı. İmtihan yerleri ÖSYM tarafından duyurulacak.

2021 MSÜ İMTİHAN GİRİŞ DOKÜMANI NE VAKİT YAYINLANACAK?

Ulusal Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme İmtihanı giriş dokümanları şimdi yayınlanmadı. Daha evvelki imtihanlar baz alındığında giriş dokümanlarının, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından imtihandan ortalama 1 hafta evvel açıklanması bekleniyor.

Adaylar, MSÜ imtihana giriş dokümanlarını TC kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebilecek.

Adaylar, imtihan giriş evraklarının renkli yahut siyah beyaz çıktılarını imtihanda yanlarında bulundurmak zorunda. İmtihan giriş evrakını yanlarında bulundurmayan adaylar, imtihan binasına alınmayacak. Evrak üzerinde adayın fotoğrafının bulunmasının zarurî olduğunu belirtelim.

2021 MSÜ İMTİHANI NE VAKİT?

ÖSYM imtihan takvimine nazaran, Ulusal Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme İmtihanı 4 Nisan 2021 günü belirlenen imtihan merkezlerinde gerçekleştirilecek. İmtihan sonuçları ise 29 Nisan 2021 tarihinde açıklanacak.

MSÜ 2021 İMTİHAN TAKVİMİ

Müracaat tarihleri: 27 Ocak 2021 – 23 Şubat 2021

Geç müracaat: 3 Mart 2021

İmtihan: 4 Nisan 2021

İmtihan sonuçları: 29 Nisan 2021

MSÜ imtihanına katılan adaylara Türkçe testinden 40, temel matematik testinden 40, toplumsal bilimler testinden 20 ve fen bilimleri testinden 20 olmak üzere toplam 120 soru yöneltiliyor. Adaylara imtihanda 135 dakika mühlet veriliyor.

MSÜ İMTİHANI DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILACAK?

Adaylar, soruların yanıtlarını optik okumaya elverişli karşılık kağıtlarına işaretleyecekler, karşılık kağıtları ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında pahalandırılacak.

Yanıtlar, her alt test için başka ayrı değerlendirmeye alınacaktır. Adayların, alt testlerin her biri için birer standart puanı hesaplanacaktır. Standart puanların hesaplanmasında şu yol izlenecektir:

* Her adayın, testlere verdiği yanlışsız ve yanlış yanıtların sayısı belirlenecektir. Gerçek yanıt sayısından yanlış yanıt sayısının dörtte biri çıkarılarak adayın ilgili alt testten almış olduğu ham puan bulunacaktır.

* Tüm adayların ilgili testten aldıkları ham puanlar kullanılarak o testin ortalama ve standart sapması bulunacaktır. Bu ortalama ve standart sapma kullanılarak tüm adaylar için ortalaması 50, standart sapması 10 olan standart puanlar hesaplanacaktır.

* Hesaplanan standart puanlar ve aşağıdaki Tablo’daki tartılar kullanılarak adayların yüklü puanları hesaplanacaktır. Yüklü puanlarının hesaplanabilmesi için adayların Temel Matematik yahut Türkçe testlerinin en az birinden 0,5 yahut daha fazla ham puan almış olmaları gerekir. Sadece bu şartları sağlayan adaylar için yüklü puanlar hesaplanacaktır.

* Yüklü puanlar kendi içinde en küçüğü 100, en büyüğü 500 olan puanlara dönüştürülerek adayların MSÜ-SAYISAL (SA), MSÜ-EŞİT TARTI (EA), MSÜ-SÖZEL (SÖ), MSÜ-GENEL (GN) puanları oluşturulacaktır.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Şunlar da hoşunuza gidebilir