Yaşam Haberleri

Kırmızı Oda’nın Nihal’i Esra Ronabar kimdir? Kaç yaşında ve eşi kim?

Kırmızı Oda dizisine her hafta yeni bir oyuncu dahil oluyor. Diziye bu haftadan itibaren ünlü tiyatro oyuncusu Esra Ronabar dahil oluyor …

Kırmızı Oda dizisine her hafta yeni bir oyuncu dahil oluyor. Diziye bu haftadan itibaren ünlü tiyatro oyuncusu Esra Ronabar dahil oluyor. Kendisi üzere sanatçı olan Barış Falay ile memnun ve örnek bir evliliği olan Ronabar, yaptığı projelerle de beğeni topluyor. Pekala Esra Ronabar kimdir, bu vakte kadar rol aldığı dizi ve sinemalar nelerdir? İşte cevabı.

Başladığı günden bu yana Türk Tiyatrosu’nun başarılı birçok sanatkarını konuk eden ve herkesin beğenisini kazanan performansları seyirciye sunan Kırmızı Oda’da bu haftadan itibaren iki başarılı sanatçı yer almaya başlayacak. Bu isimlerden birisi de Esra Ronabar oldu. Bu vakte kadar pek çok başarılı işte rol alan Ronabar, hayat öyküsüyle de merak konusu oluyor.

  • Pek çok tiyatro oyununda rol alan Ronabar, İsmet Küntay Tiyatro Mükafatları Heyet Özel Mükafatı ve En Güzel Bayan Oyuncu mükafatına sahiptir.
     
  • Eşi Barış Falay da kendisi üzere tiyatro sanatkarı, dizi ve sinema oyuncusudur.

1978 yılında İzmir’in Ödemiş ilçesinde dünyaya geldi. Bir ikizi olan Ronabar, üniversite imtihanında Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Kısmı’nı kazandı. Lakin eğitimini yarıda bırakarak tıpkı okulun Lisan ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Kısmı’na geçiş yaptı ve buradan mezun oldu.

Ankara Sanat Tiyatrosu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları’nda sahne aldı. 2006 yılında birebir okuldan mezun olduğu ve tıpkı vakitte Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları takımından iş arkadaşı olan Barış Falay ile evlendi. 2009 yılında oğlu Rüzgar Mavi’yi kucağına aldı.

Kamera karşısına birinci defa 1998 üretimi Yazgı Ayırsa Bile isimli diziyle merhaba dedi. Uçurum dizisindeki rolüyle şöhreti elde etti.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Şunlar da hoşunuza gidebilir