Video İzle

En hoş fotoğraflı Berat Kandili bildirilerini Whatsapp, Facebook, SMS ile gönderin

Berat Kandili dua ve ibadetlerle eda ediliyor. Sevdikleriyle yüz yüze görüşemeyenler, fotoğraflı Berat Kandili bildirilerini Whatsapp, Instagram …

Berat Kandili dua ve ibadetlerle eda ediliyor. Sevdikleriyle yüz yüze görüşemeyenler, fotoğraflı Berat Kandili bildirilerini Whatsapp, Instagram, Facebook ya da SMS ile paylaşıyor. Berat Kandili, hicri takvimi nazaran Şaban ayının 15. gecesidir. Asıl ismi ‘Beraet’tir. ‘Berat’ın kelamlık manası; ‘bir zorluktan kurtulmak ve beri olmak’ demektir. Ayrıyeten bu geceye ‘Leyle-i Mübareke’ de denir, bereketli bir gece olarak kabul edilir. Berat gecesini ibadet ve dua ile gündüzünü oruçlu geçirmek faziletlidir.

BERAT KANDİLİ FOTOĞRAFLI İLETİLERİ

* Bu hoş gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, rahmeti meskeninize, parıltısı ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

* Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla’ya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en zımnî incilerini onun için saç. Zira bugün Berat kandili, kandilin mübarek olsun.

* Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

* Kaygılarımız kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Berat Kandiliniz Mübarek Olsun.

* Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, rahmeti meskeninize, parıltısı ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Berat Kandiliniz mübarek olsun..

* Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kainatın en hoş gülünün kokusu üzerinizde olsun bu gece. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

* Ellerin semaya, lisanların duaya, gönüllerin Mevla’ya yöneldiği bu mübarek geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim. Güzel kandiller…

* Gel ey Muhammed bahardır, dualar arkasında gizli, aminlerimiz vardır. Hacdan döner üzere, Miraçtan iner üzere gel gel. Bekliyoruz yıllardır. Kandiliniz mübarek olsun…

* Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Teğe bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimize. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

* Güneşin hoş yüzü, yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler baş ucunda dursun. Güneş o denli bir geceye doğsun ki, duaların kabul, Berat Kandiliniz mübarek olsun.

* Her müminin, riayet etmesi ve vefalı olması gerekli olan konular şunlardır: Din hürmeti, edebe hürmeti ve sofra hürmeti. Berat Kandiliniz Mübarek Olsun…

* Konsun tekrar pervazlara güvercinler, hu hulara karışsın aminler, mübarek akşamdır, gelin ey Fatihalar, Yasinler… Berat Kandiliniz mübarek olsun.

BERAT KANDİLİ GÖRSELLERİ

* Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği yeniden de memnun, umutlu ve sevgi dolu, rahmetlerin yağmur üzere yağdığı birçok kandillere. Berat Kandiliniz mübarek olsun…

* Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan pak fiyat, lisanı ile yanlışsız ve tatlı konuşur, telaşa düşmeden haline razı olur, yanlışsız ve hoş huylu olursa sahiden mutluluğa erer. Güzel kandiller…

* Oruçlu için iki sevinç vardır: Biri, orucu açtığı zamanki sevincidir; başkası de Rabbi’ne kavuştuğu zamanki sevincidir. Oruçlunun ağzından çıkan koku, Allah indinde misk kokusundan daha güzeldir. Berat kandiliniz mübarek olsun…

* Günler bize dostların hoşluğu ile, geceler onların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların ikramı, duamız sizlerin sevgisi. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

* Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan memnunluk denen o en hoş his daima seninle olsun. Berat kandiliniz kutlu olsun!

* Bir avuç alkış, bir kucak sevgi, sıcak bir ileti, kapatır tüm aralıkları, kalbiniz ışıklı ve memnun, Berat kandiliniz kutlu olsun.

* Rüzgarın kemanını çaldığı ve yağmur damlalarının pencerene vurduğu bir gecede yatağına uzanıp, keşke dediğin tüm hoşlukların sizin olsun. Berat kandiliniz mübarek olsun…

* Ne vakit ki güzel kilerimiz keşkelerimizden önde sarfiyat; O vakit hayatı yaşarız. Meğer çoğumuzu hayat yaşıyor. Güzel kilerle dolu bir hayat dileğiyle yeterli kandiller.

* Gül kısmında hoş dikense gülle hoş, toprak yeşille gök maviyle hoş, gözler manayla eller duayla hoş. Berat kandiliniz mübarek olsun!

EN ÇOK PAYLAŞILAN FOTOĞRAFLI KANDİL BİLDİRİLERİ

* Yüzünden gülücük, kalbinden sevgi, vücudundan sıhhat, çevrende dostluk, ömründen huzur ve sevinç eksik olmasın kandillerin daima kutlu olsun.

* İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Kandilinizi Kutlarım.

* Mübarek Berat kandilinizi kutlar, her şeyin gönlünüzden geçtiği üzere olmasını temenni ederim. Berat Kandiliniz mübarek olsun!

* Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Aziz Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarımızın Rabbimizin ulu katına iletilmesine vesile olan bu mübarek kandil gecesinde dualarda buluşmak ümidiyle Kandilinizi kutlarım.

* Ümit ederiz ki bu mübarek gece, güç günler geçirdiğimiz; ama gelecek ismine umutla dolu olduğumuz şu periyotlarda tekrar bir uyanışa vesile olur. Berat kandiliniz mübarek olsun.

* Berat Kandili Allah’ın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu gecedir. Edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olunur. Yürekler bin bir parıltıyla doludur. Kandiliniz kutlu olsun…

* Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla’ya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en kapalı incilerini onun için saç. Zira bugün Beraat kandili, kandilin mübarek olsun.

* Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kainatın en hoş gülünün kokusu üzerinizde olsun bu gece. Kandiliniz mübarek olsun.

* Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, rahmeti konutunuza, ışığı ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun…

*Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.

* Bu hoş gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, rahmeti konutunuza, ışığı ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

* Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Berat Kandiliniz Mübarek Olsun.

* Ellerin semaya, lisanların duaya, gönüllerin Mevla’ya yöneldiği bu mübarek geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim. Berat Kandiliniz Mübarek Olsun…

* Ruhu aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan, coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş hoş insan, kandilin mübarek olsun.

* Ağaçtan dökülen her yaprak duacınız Kur’an-ı Kerim yoldaşınız olsun. Berat kandiliniz mübarek olsun.

* Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Teğe bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimize. Güzel kandiller…

BERAT GECESİ OKUNACAK DUA

Berat duası Arapça:

Berat duasının Türkçe okunuşu:

“Rahman ve Rahim olan Allah’ın ismiyle.

Allah’ım, ey ihsan ve ikram sahibi olan ve kendisine ihsan edilemeyen, ey Celal ve İkram Sahibi, ey lutfu ve ihsanı bol olan, senden öbür ilah yok, sen kendisine iltica edenlerin yardımcısı, kendisine sığınanlara eman veren, korkanların kendisinde emniyyete kavuştuğu aziz zat’sın.

Allah’ım! Beni katında, Ümmü’l-Kittab’da şaki/kötü yahut yoksun yahut kovulmmuş yahut rızkı dar olarak yazdıysan, Alllah’ım fazl u ihsanınla kötülüğümü, mahrrumiyetimi, kovulmamı ve rızkımın az olmamasını sil, beni katında, Ümmü’l-Kitab’dda said/iyi, rızkı bol ve hayırlara muvafffak olan bir kulun olarak yaz. Elbet Sen Rasul’ünün lisanı üzere indirilen Kittab’ında bir kelam buyurdun ve Sen’in kelamın haktır:

Allah dilediğini siler, (dilediğini de) sabit bırakır. Ümmü’l-Kitab (Ana Kitab) O’nun yanındadır. (er-Ra’d, 39)

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Şunlar da hoşunuza gidebilir