Erkek Haberleri

İmamoğlu duyurdu! Müzisyenler için takviye kampanyası başlatılıyor

İstanbul Bir Sahne projesiyle kentin 39 ilçesinin tamamında 100’den fazla farklı noktayı açık hava sahnesine dönüştürülecek. Pandeminin …

İstanbul Bir Sahne projesiyle kentin 39 ilçesinin tamamında 100’den fazla farklı noktayı açık hava sahnesine dönüştürülecek. Pandeminin başlangıcıyla güç günler yaşayan müzisyenlere takviye sağlanacak.

İBB Lideri İmamoğlu toplumsal medya hesabından İstanbullulara ve müzisyenlere davette bulundu. Ekrem İmamoğlu, “Sevgili İstanbullular, bedelli müzisyenler. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) olarak salgın devrinde sıkıntı günler geçiren müzisyenlerimiz için bir dayanak projesi ve kampanyası başlatıyoruz. hedefimiz bir süre daha sanatlarını icra edemeyecek durumdaki sanatkarlarımıza elimizden geldiğince yardım etmek” dedi.

“İstanbul Bir Sahne” aktiflikleri; kentin günlük hayatına canlı performans sürprizleri eşlik edecek. Projeyle kentin parkları, durakları, metro platformları, müzeleri, sokakları, otoparkları, günlük işe gidiş geliş noktaları, ikonik yerleri dev bir açık hava sahnesine dönüşecek.

“TÜM SIHHAT DEĞERLERİ ALINACAK”

İmamoğlu sanatkarlara “İstanbullular pandemiye karşın fiyatsız bir nevi konser keyfi yaşayacaklar. Hem de sanatkarlarımız emeklerinin karşılığı olarak hak ettikleri takviyesi alacaklar. Bu nedenle dayanak muhtaçlığı hisseden müzisyenlerimizi davet ediyorum. Sitemize girin ve müracaatınızı yapın” dedi.

İmamoğlu şunları söyledi:

“Sevgili İstanbullular, kıymetli müzisyenler. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) olarak salgın devrinde güç günler geçiren müzisyenlerimiz için bir dayanak projesi ve kampanyası başlatıyoruz. Emelimiz bir süre daha sanatlarını icra edemeyecek durumdaki sanatkarlarımıza elimizden geldiğince yardım etmek.

Ancak bu kampanyayı müzisyenlerimizin kendi sanatlarını icra edecekleri bir projeye dönüştürerek yapıyoruz. İstiyoruz ki hem sanatkarlarımız kendi mesleklerini icara etsinler hem Istanbul’da optimist ve olumlu bir hava estirsinler.

İstanbul uğruna şarkılanan bestelenen, türkiler yakılan bir kent. İstanbullular da müziği sever ve müzisyenlere hak ettiği ilgiyi gösterirler. Her ne kadar bir müddettir malum virüs yüzünden sahneler sessiz olsa da artık bu sessizliğe son verme ve kenti notalarla şenlendirme vaktidir.

Bu projeyle bir yandan müzisyenlere takviye olacağız bir yandan da kentin farklı noktalarını canlı bir müzik sahnesine dönüştüreceğiz. Tabi ki tüm sıhhat kıymetlerini aktiflik öncesi ve sırasında İBB olarak biz alacağız. İstanbullular pandemiye karşın fiyatsız bir nevi konser keyfi yaşayacaklar.

Hem de sanatkarlarımız emeklerinin karşılığı olarak hak ettikleri dayanağı alacaklar. Bu nedenle dayanak muhtaçlığı hisseden müzisyenlerimizi davet ediyorum. Sitemize girin ve müracaatınızı yapın.”

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Şunlar da hoşunuza gidebilir