Oto Ekspertiz

Ticari Japon yükü sırtlanacak

ALİ YILDIRIM | KARAR Hafif ticari araç pazarında uzun vakit sonra yine uzunluk gösteren Toyota, Proace City ile tüm dikkatleri çekti. PSA ile …

ALİ YILDIRIM | KARAR

Hafif ticari araç pazarında uzun vakit sonra yine uzunluk gösteren Toyota, Proace City ile tüm dikkatleri çekti. PSA ile birebir platformdan çıkan camlı van model, özellikleriyle rakiplerinden sıyrılacak. Yıllık satış amaçlarının 5 bin adet olduğunu söyleyen Toyota Türkiye Satış CEO’su Bozkurt “Eğer ek adetler de alabilirsek satış adetleri ve bu oran üste çıkacaktır” diye konuştu.

Toyota’nın PSA iştirakiyle ortaya çıkardığı yeni hafif ticari araç modeli Proace City, Türkiye’de yola çıkmaya başladı. Markanın Hilux’tan sonra ikinci hafif ticari araç modeli olarak ortaya çıkan Proace City, rekabeti yeni bir boyuta taşıyacak. Müşterilerin beklentilerini karşılayacak biçimde hem iş hem de özel gayeli kullanılacak özellikler dikkate alınarak tasarlanan Proace City, Türkiye’de lansmana özel 199 bin 500 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Türkiye ve Avrupa’da kompakt ticari araç segmentinin her geçen gün değerini artırdığına dikkat çekti. Bozkurt “Proace City dış dizaynda şık ve premium, iç dizaynda da binek araç konforuna sahip bir model. Müşterilerimiz iş hayatlarında da aileleriyle birlikte özel hayatlarında da Proace City’i severek kullanacaklar” dedi.

Benzerlerine nazaran Proace City’nin tüm versiyonlarında standart olarak sunulan donanımların çok üst seviyede olduğunu belirten Bozkurt, şöyle devam etti: “Araç bir SUV tasarımı, donanımı ve binek araba konforunu barındırıyor. Standart olarak sunulan bu donanımlar modelimizi segmentinde başka bir yere taşıyor. Satışlarımıza müşteri beklentisinin yüksek olduğu camlı van modelimizle başlıyoruz.

Müşterilerimizin Proace City’yi tercih etmeleri için avantajlı noktalar var. Öncelikle fiyatı. Modelimizi yükselen kurlara karşın standart olarak bulunan ve farkını ortaya koyan donanımlarıyla epey rekabetçi bir fiyatla pazara sunuyoruz.

Ticari araç müşterisi için tekerleğin bir gün bile geç dönmemesi gerekiyor. İşte tam da burada satış sonrası hizmet kalitesi ve süratli tahliller ortaya çıkıyor. Beklenen bu hizmet kalitesi Toyota’nın tüm yetkili satıcılarında ve servislerinde sağlanıyor. Bütün bunlara Toyota’nın güçlü imajı eklendiğinde marka olarak müşterilerimize itimat veriyoruz.”

Proace City için 2021 yılı hafif ticari araç pazarında yüzde 4,5-5 hisse alarak 5 bin-5 bin 500 aralığında bir satış hedeflediklerini vurgulayan Bozkurt “Toyota olarak 2021 yılında toplam 60 bin adetlik bir satış gayemiz bulunuyor. Proace City toplam satışlarımızın yüzde 8’ini karşılayacak.

Şayet ek adetler de alabilirsek satış adetleri ve bu oran üste çıkacaktır. Geçtiğimiz yıl 162 bin adet düzeylerinde tamamlanan pazarın bu yıl 180-200 bin aralığında satış adetlerine ulaşmasını bekliyoruz” diye konuştu.

5 YIL 150 BİN KM GARANTİ

Proace City’nin 3 farklı donanımla sunulduğunu söyleyen Ali Haydar Bozkurt “Sınıfında sadece Proace City’de bulunan yansıtmalı renkli gösterge ekranı, bütün versiyonlarda standart olarak sunulan akıllı telefon entegrasyonu, Flame X-Pack ve Passion X-Pack’te tekrar standart olarak bulunan panoramik cam tavan üzere üstün birçok özellik modelimizi farklı bir yere konumlandırıyor.

Lakin öteki tüm Toyota modellerinde olduğu üzere segmentinde tek olarak 5 yıl 150 bin kilometre garanti kapsamında olması markamızı ve PROACE CITY’yi farklı kılıyor” dedi.

İKİ FARKLI DİZEL VAZİFE YAPACAK

Araçta misyon yapan 100 ve 130 beygirlik 1,5 litre dizel motorlar, sırasıyla 4.2 ve 4.4 litrelik ortalama tüketim vadediyor. 821 kilogram taşıma kapasitesi ve 1000 kilogramlık römork çekme kapasitesiyle öne çıkan PROACE CITY, birebir vakitte verimli motor seçenekleri sunuyor. Araç, 775 litre ve art koltuklar katlandığında 1414 litre olan bagaj hacmiyle de öne çıkıyor.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Şunlar da hoşunuza gidebilir